Dni Biblioterapii w Lubińskim Kole

Dostosuj czcionkę

W Lubinie od kilku lat obchodzimy Dni Biblioterapii. W tym roku obchodziliśmy je od 14 do 30 listopada.

14 i 15 listopada przedstawicielki koła: Beata Basiura, Anna Kuc i Teresa Misztal uczestniczyły w II Ogólnopolskiej Konferencji Biblioterapeutycznej pt. „Otwórz książkę, otwórz umysł” odbywającej się w Opolu i Niwkach. Przywiozły z niej materiały i książki, które będą wykorzystywane przez członkinie naszego koła do prowadzenia zajęć w swoich placówkach.

Beata Wierzbicka w Szkole Podstawowej nr 12 w Lubinie wyeksponowała plansze przybliżające nauczycielom i uczniom biblioterapię i jej metody oraz zorganizowała wystawę książek zatytułowaną „Czytanie uzdrawia”.

Adrianna Szczepańska w świetlicy Szkoły Podstawowej nr 9 przeprowadziła zajęcia „Agresywny niedźwiadek”- kształtujące umiejętność obrony swoich praw bez agresji. W Szkole Podstawowej nr 8 Teresa Misztal pokazała możliwości wykorzystania teatrzyku kamishibai, a Anna Janich przeprowadziła w klasie IIc zajęcia pozwalające kontrolować negatywne emocje z wykorzystaniem tekstu „Strach ma wielkie oczy”- G.Wolszczak.

Kazimiera Gibur w Bibliotece Pedagogicznej przygotowała wystawę najnowszych książek i artykułów biblioterapeutycznych oraz sporządziła zestawienie bibliograficzne za lata 2017-2018: „Nowości z biblioterapii w BP w Lubinie”. Przeprowadziła również zajęcia dla 4-latków z Przedszkola Planeta Zdrowia. W trakcie obchodów Dni Biblioterapii w Bibliotece Pedagogicznej czytelnikom towarzyszył baner naszego koła.

W „Czytniku” - filii Biblioteki Miejskiej w Lubinie, Agata Kawczyńska przygotowała wystawę książek pomocnych w prowadzeniu zajęć biblioterapeutycznych oraz propagującą nasze koło w mieście.

Dołącz do nas na Facebooku!

FAQ - najczęśniej zadawane pytania

1. Dlaczego nie widzę aktualności na stronie?

2. Dlaczego na stronie są informację o błednie załadowanych modułach (krzyżyki, kwadraty)?

3. Dlaczego menu chowa się pod banerem SKIBY?

Odpowiedzi na wyżej postawione pytania znajdują się w w zakładce Kontakt - FAQ najczęściej zadawane pytania.

Członkostwo w Polskim Towarzystwie Biblioterapeutycznym

Aby zostać członkiem PTB należy złożyć wypełnioną deklarację  w najbliższym miejsca zamieszkania Kole PTB.

czytaj więcej o członkostwie...

  Pobierz Formularz Deklaracji

 

Odsłon artykułów:
932646

Informacja o plikach cookies oraz regulacje prawne RODO

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności oraz regulacjami prawnymi RODO

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.